ویزای تحصیلی استرالیا پویندگان دانش ملل پارسه متخصص
پویندگان دانش ملل پارسه

ویزای تحصیلی استرالیا

متخصص در امر
آغاز موفقیت
با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
بخش انگلیسی سایت پویندگان دانش ملل پارسه
22877346 21 (98+)

تحصیل در استرالیا

حضور در مدرسه یا کلاسهای آموزش در منزل در کلیه مناطق استرالیا اجباری است. مسئولیت آموزش و پرورش در استرالیا به عهده دولتهای ایالات و قلمروها می باشد. بنابراین قوانین مربوط به این حوزه از ایالت تا ایالت متفاوت است. ولی به طورکلی، کودکان اجباراً باید از سن 5 تا 16 سالگی به مدرسه بروند. در برخی ایالات (مانند WA, NT, NSW) جوانان 16 و 17 سال الزاماً می بایست در مدرسه حضور یابند و یا در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شرکت کنند. بیشتر کودکان در سن 12 سالگی دوره ابتدایی را به پایان رسانده و به دوره دوم یعنی دبیرستان و هنرستان می روند. دوره دوم 5 تا 6 سال طول می کشد و دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می سازد.تحصیل در استرالیا

بخش اشاعه آموزش استرالیا مسئولیت تامین آموزش کودکانی که قادر به حضور در مراکز پیش دبستانی نیستند را به عهده دارد. آموزش اجباری برای کودکانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند تسهیلات خاصی ارائه می دهد. این تسهیلات شامل مدارس رادیویی، آموزش از طریق ضبط و ارائه کلاس به دانش آموزان، آموزش رایانه ای از راه دور و شرکت در کلاس از طریق رایانه می باشد. نرخ باسوادی در استرالیا بر اساس آمار سال 2003 برابر %99 بوده است. ولی بر اساس گزارش اداره آمار استرالیا نرخ باسوادی در تاسمانی برابر %50 بوده است. استرالیا از لحاظ برنامه ریزی های مربوط به ارزیابی دانشجویان بین المللی خود، در مقایسه با 30 کشور پیشرفته جهان، به طور مداوم و منظم جزو 5 کشور برتر بوده است. بزرگترین بخش آموزش غیردولتی استرالیا متعلق به موسسات آموزش مذهب کاتولیک می باشد.

استرالیا دارای 37 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی و تعدادی موسسه تخصصی آموزشی می باشد. این موسسات واحدهای آموزش عالی را به طور تخصصی ارائه می دهند. دانشگاه سیدنی، که در سال 1850 تاسیس شده، قدیمی ترین دانشگاه استرالیاست. پس از آن دانشگاه ملبورن، تاسیس 1853، قرار دارد. دانشگاه آدلاید، دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا، دانشگاه موناس و دانشگاه ولز جنوبی جدید از جمله دانشگاههای مهم دیگر استرالیا می باشند.

OECD استرالیا را در زمره گران ترین کشورهای دنیا از حیث تحصیل در دانشگاهها قرارداده است. در استرالیا یک سیستم ایالتی آموزش حرفه ای به نام TAFE وجود دارد و بسیاری از صنایع، دوره های آموزشی تخصصی برای افراد تازه وارد برگزار می کنند.به طور تقریبی، %58 از استرالیایی های بین 25 تا 64 سال از لحاط فنی و حرفه ای واجد شرایط کار هستند. %49 از مردم استرالیا تحصیلات سه گانه را می گذرانند که این درصد در کشورهای OECD در رتبه اول قرار دارد. استرالیا از لحاظ نسبت دانشجویان بین المللی به دانشجویان استرالیایی در بخش تحصیلات سه گانه نیز در بین کشورهای OECD در رتبه اول قرار دارد.